Wiele osób nie widzi jeszcze różnicy pomiędzy wychowaniem, a szkoleniem psa. Dobrze wychowany pies nie nabrudzi na dywan. Dobrze wyszkolony – jest przyjacielem i towarzyszem, który jest przewidywalny. Cechy te sprawiają, że spędzanie z nim czasu zamienia się w czystą przyjemność. Dla jakich właścicieli organizuje się szkolenie psa?
Tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą
Właściwie przeprowadzone szkolenie psa buduje zdrowe relacje między właścicielem a czworonogiem. Pies, którego energia jest spożytkowana w pożądany sposób, jest łatwiejszy w kontrolowaniu. Rozumie polecenia i wykonuje je. W czasie szkolenia psa, uczy się nie tylko zwierzę, ale też jego przewodnik. Efektem jest zaufanie oraz znajomość komend i odpowiednich reakcji na nie.
Dla właścicieli psów z trudnościami
Samodzielne wyszkolenie psa bardzo lękliwego lub agresywnego jest trudne. Bez fachowej wiedzy może przynieść odwrotne efekty, niż zamierzone. Profesjonalny behawiorysta może posiłkować się swoim doświadczeniem, które jest bezcenne przy przezwyciężaniu problemów wyjątkowo trudnych uczniów. Dotyczy to również psów nadpobudliwych. Dobrze przeprowadzone szkolenie pozwala im na właściwe ukierunkowanie nadmiaru energii czworonoga.
Dla wszystkich, którzy chcą mieć szczęśliwego psa
Psy to zwierzęta stadne. Odziedziczyły tą cechę po swoich przodkach – wilkach. W związku z tym, najlepiej czują się wtedy, gdy znają swoją pozycję w stadzie oraz uznają wyższość swojego przewodnika. Takie właśnie relacje pomaga ukształtować szkolenie.