Różne sposoby żywienia psa – który jest najlepszy?

Żywienie

Każdy właściciel pupila, chce by był on zdrowy i szczęśliwy. Nie można tego osiągnąć bez właściwej karmy. Szczęśliwy brzuch to szczęśliwy pies! Tylko… jaki sposób żywienia będzie najlepszy dla czworonoga?

Sucha karma

Żywienie psa przy pomocy suchej karmy jest bardzo proste. Wystarczy podawać mu odpowiednie porcje – i już! Karmy są tak skomponowane, by dostarczały psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. O walorach smakowych ciężko dyskutować. Psy, tak jak ludzie mają różne upodobania. Każdemu może smakować coś innego.
Sucha karma jest bardzo wygodna w użytkowaniu, więc jest podawanie jest najpopularniejszą metodą żywienia psów.

Domowe jedzenie

Nie od dziś wiadomo, że żywienie psa resztkami z rodzinnego stołu jest sporym błędem. Jest ono przyprawione i niedostosowane do psich układów trawiennych.
Można też, gotować specjalnie dla psa. Ten sposób żywienia jest dość skomplikowany. Wymaga od właściciela sporej wiedzy z zakresu dietetyki zwierząt oraz sporo czasu. Żeby skomponować wartościowy posiłek, należy mieć trochę doświadczenia i dużo wiedzy. W ten sposób można uniknąć przetworzonych pokarmów w diecie zwierzaka.

BARF

To sposób żywienia psa, który opiera się na podawaniu mu przede wszystkim surowego mięsa. Opiera się na fakcie, że drapieżcy (w tym pierwotne psy) spożywają w naturze, głównie mięso. Właściciel czworonoga przygotowuje posiłki ze składników roślinnych, suplementów, mięsa mięśniowego oraz podrobów. Ich ilości powinny być dobrze skalkulowane, aby nie doszło do niedoborów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *