W trosce o zdrowie psa

Zdrowie

Decydując się na przyjęcie czworonoga do swojej rodziny, trzeba być świadomym wszystkich konsekwencji tej decyzji. Trzeba więc wiedzieć, jak zadbać o zdrowie psa lub kota.

Pies członkiem rodziny

W wielu rodzinach pies jest traktowany jak członek rodziny. Jest to bardzo piękne. Bardzo dobrze, że pies spędza czas z domownikami, bawi się, jest otoczony wspaniałą opieką i czuje się kochany. Na pewno jednak pies nie może jeść tego co ludzie. Dotyczy to przede wszystkim słodkości i wszelkiego rodzaju przetworzonej żywności. Czekolada może być dla psa niezwykle szkodliwa i przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia psa, a nawet do jego śmierci. Dlatego też trzeba pilnować, aby żaden z członków rodziny nie podał psu czekolady. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na dzieci, które mogą dać psu kawałek czekolady bez świadomości, jak bardzo jest to szkodliwe.

Weterynarz na medal

Każde zwierzę powinno być otoczone opieką weterynarza. Wspaniale, jeżeli rodzina ma zaprzyjaźnionego weterynarza, który nie tylko pilnuje terminów szczepień, ale także jest dostępny 24 godziny na dobę w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów zdrowotnych u czworonoga. Psy chorują tak samo jak ludzie. Przytrafiają im się takie same choroby. Wielu chorobom można zapobiec, ale u psów duże znaczenie mają także skłonności genetyczne oraz te związane z występowaniem określonych chorób u konkretnych ras. Pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Ważne jednak, by pies był pod opieką dobrego weterynarza, który w razie potrzeby udzieli pomocy. Oby każdy pies cieszył się jak najlepszym zdrowiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *