Czy warto szkolić psa?

Szkolenie

Szkolenia psów stają się coraz bardziej modne. Jeszcze kilkanaście lat temu, uczęszczanie na kurs wydawało się fanaberią. Teraz – jest logicznym wyborem, który jest podejmowany przez coraz większą ilość świadomych właścicieli psów. Czy warto przeprowadzić profesjonalne szkolenie psa?

Zrozumienie

Szkolenie psa, pozwala zbudować zdrową relację między przewodnikiem i psem. Zwierzę zna oczekiwania wobec niego, rozumie komendy i wie jak na nie reagować. Obu stronom daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Właściciel nie musi się bać braku kontroli, a pies czuje się pewnie, bo jego życie jest uporządkowane. Wszystko to jest zasługą czytelnej komunikacji i wzajemnego zaufania.

Przewidywalność

Dobrze wyszkolony pies jest przewidywalny. Można w dowolny sposób modyfikować jego agresywne zachowania, tak by właściwie je ukierunkować lub by je wykorzenić. Przewidywalny pies, wie jaką rolę pełni w swoim stadzie i uznaje wyższość swojego przewodnika. Dzięki temu, można bez obaw cieszyć się z jego towarzystwa w miejscach publicznych.

Socjalizacja

Dużym plusem szkoleń psów, które są organizowane przez wyspecjalizowane jednostki jest możliwość socjalizacji z innymi czworonogami. Pies, w kontrolowanych warunkach, uczy się zachowań wobec nieznajomych ludzi i zwierząt. Ma szansę socjalizować się, budować własną pewność siebie i przede wszystkim – dobrze się bawić. Socjalizację ciężko jest przeprowadzić w warunkach domowych. Lepsze efekty szkoleniowe daje kontakt z nieznanymi zwierzętami oraz na neutralnym gruncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *