Wybór rasy psa

Rasy

Obecnie jest wiele ras psów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także temperamentem. Okazuje się, że każdy przedstawiciel danej rasy może mieć odmienny charakter, co ma duże znaczenie przy wyborze swojego przyszłego czworonoga. Nie w każdym przypadku wybór konkretnej rasy psa będzie dobrym wyborem. Należy zatem mieć na uwadze to, jaką się jest osobą i czego oczekuje się po swoim pupilu.

Określenie swojego stosunku do czworonożnego przyjaciela

W celu określenia tego, jaka ras psa będzie najlepszym wyborem, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Pierwszym krokiem powinno być określenie swojego stosunku do psów. Niektórzy uważają psy za najwierniejszych przyjaciół ludzi, które są tak bliskie im sercu, że czasami uważane są za lepsze od niejednego człowieka. Drudzy bardzo lubią psy, ale traktują je tylko jako zwierzęcych towarzyszy. Są też i tacy, którzy w żadnym stopniu nie traktują psów na równi z człowiekiem.

Czas spędzany przez nas poza domem i miejsce zamieszkania

Pies jest zwierzęciem stadnym i jeśli decydujemy się na jego przygarnięcie, to trzeba mu zapewnić rozrywkę i swoje towarzystwo. Inna rasa psa sprawdzi się dla osoby pracującej w domu i spędzającej w nim większość czasu niż dla osoby przebywającej kilkanaście godzin w domu. Znaczenie ma także to, gdzie mieszkamy – czy w we słanym domku na wsi z ogródkiem, w kawalerce czy też w dwupokojowym mieszkaniu. Obecność dzieci czy też innych zwierząt domowych także jest istotną kwestię przy doborze rasy psa, więc trzeba mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *