Rasa psa dla osoby aktywnej fizycznie i dzieci

Rasy

Wybór rasy psa powinien być bardzo dobrze przemyślany, jeśli obie strony maja być zadowolone – domownicy i sam pupil. Jeśli ktoś stroni od ruchu, to nie powinien brać psa kochającego aktywność fizyczną i potrzebującego codziennej dawki wysiłku. Z kolei od psa przylepy nie można oczekiwać tego, że będzie bronił posesji i poinformuje zawczasu o zbliżającym się nieznajomym.

Rasa psa dla osoby aktywnej fizycznie

Psy zwykle lubią się sporo ruszać, ale nie każda rasa jest dobrym towarzyszem dla osoby uwielbiającej sport. Jeśli cenimy sobie codzienną dawkę ruchu, to warto postawić na dobermana, owczarka niemieckiego, wyżła, setera, sznaucera, malamuta czy husky. Są to bardzo duże i wytrzymałe psy. Z mniejszych można polecić owczarka szkockiego czy chociażby golden retrievera. Labrador czy też berneńczyk także będzie dobrym wyborem. Duże znaczenie ma to, co lubimy robić – pływać, biegać po lesie czy też może jeździć rowerem?

Jaka rasa psa w przypadku małych dzieci?

Wybór rasy psa w przypadku dziecka jest bardzo ważną kwestią. Pies musi mieć łagodny charakter i być przyjazny dla dzieci. Konieczne jest także to, aby cechował się cierpliwością, opiekuńczością i spokojem. Nie może wykazywać agresji ani też reagować gwałtownie na hałas. Okazuje się, że najlepiej sprawdzają się większe rasy psów, gdyż dzięki takiemu towarzyszowi dziecko czuje się bezpieczniej. Jak najbardziej sprawdzi się zatem berneński pies pasterki, wilczarz irlandzki, golden retriever czy nowofundland. Z mniejszych psów, które lubią pieszczoty sprawdzą się szkockie teriery, mopsy czy mniejsze wersje pudli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *