Psy idealne dla rodziny

Rasy

Inna rasa psa sprawdzi się w przypadku dorosłego mężczyzny, który lubi się ruszać i chętnie udaje się do pobliskiego lasu czy parku pobiegać niż dla starszej osoby lub też nastolatki. Na zakup szczeniaka zwykle decydują się rodzice, którzy chcą sprawić przyjemność swojemu dziecku, nauczyć go odpowiedzialności i zapewnić mu towarzysza do zabawy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda rasa psa będzie dobrym rozwiązaniem.

Czworonożny przyjaciel całej rodziny

Jeśli zależy nam na spokojnym i cierpliwym psie dla swojej pociechy, to jak najbardziej warto zdecydować się na Golden retrievera, które są bardzo przyjazną dla dzieci rasą psów. Są pozytywnie nastawione także do innych zwierząt domowych. Ich łagodny charakter, piękny wygląd i ciągłą chęć do zabawy przemawiają na korzyść tej rasy. Zero agresji wykazuje Cavalier king charles spaniel, co w przypadku małych dzieci jest niezwykle ważne. Ten pies jest łagodny i czuły oraz wesoły i skory do zabawy. Ta rasa psów bardzo lubi kontakt z człowiekiem.

Wesoły i zawsze chętny do zabawy

Bardzo towarzyskim psem, który uwielbia zabawę, jest bokser. Okazuje się, że nie jest to pies do walki, co może być mylące przez jego nazwę, ale idealny towarzysz człowieka i opiekun dla dzieci. Bokser stoi na straży maluchów, a ze starszymi dziećmi świetnie się bawi. Jako, że nie jest to rasa psa z długą szczeciną, nie trzeba przejmować się żmudną pielęgnacją i duża ilością sierści w każdym zakątku domu. Jeśli ktoś mieszka w bloku, to może kupić owczarka szkockiego collie. Lubi on przebywać z dziećmi i się bawić, a do tego szybko uczy się nowych sztuczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *