Wkładki ortopedyczne na wymiar

Inne

Od lat skutecznym narzędziem do walki z wadami stóp okazują się być specjalistyczne wkładki ortopedyczne. Ze względu na różne schorzenia stóp i wady, które pojawić mogą się zaraz po urodzeniu lub też w dorosłym wieku takie wkładki wykonywane są na wymiar z uwzględnieniem wszelkich aspektów i czynników. Zawsze istotne są bowiem takie rzeczy jak rodzaj schorzenia lub wady, jej stopień, a także wiek i wielkość oraz profil stopy. Wkładki te mają za zadanie naprawiać wszelkie błędy, dlatego muszą być idealnie dopasowane do stóp.

Jak dopasować wkładki?

Bardzo istotnym faktem jest to, że wkładki ortopedyczne muszą zostać dopasowane do stopy pacjenta. Jedynie wtedy mogą pomagać, a nie szkodzić lub być neutralne. Stąd też nad wykonywaniem wkładem na zamówienie czuwają specjaliści, którzy starają się dobrze dopasować daną wkładkę do konkretnej osoby. Możliwe to jest między innymi dzięki badaniom diagnostycznym, które wykonuje się poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne. W efekcie specjalista wykonujący wkładki wie doskonale jak taka wkładka powinna ostatecznie wyglądać.

Czy tryb życia ma znaczenie?

Oczywiście wykonywanie wkładek na wymiar i zamówienie wiąże się także z dopasowaniem ich rodzaju do stylu życia pacjenta. Otóż wkładki ortopedyczne mają na celu usuwanie wszelkich schorzeń i wad, ale także ich łagodzenie, dlatego bardzo ważne jest jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Dla osób bardziej aktywnych czy też sportowców oferuje się na przykład inne wkładki niż dla dzieci czy seniorów itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *