Get Adobe Flash player

Miot/Litter "I" - 01/05/2011r - CHIŃSKI GRZYWACZ / Chinese Crested - IRTYSZ (HL)

KOLANKOWY / only home "PET"

Foto/ Photo: --> GALERIA / Gallery <--

Własność / Owner
Tomasz Adamowicz
Warszawa / Polska

Płeć/Sex:

Piesek / Male

Tat.: A074

Rodowód ------> <------ Pedigree

Rodzice/ Parents:

Matka / Mother : ECRU Nesjana "Ekri" o: Sasquehanna DARDIR & m: Sasquehanna ALEJKA

Ojciec / Father: Sasquehanna DYNAMIT " Ciuś" o: Tacori's Lying is a Sin & m: Sasquehanna Dobra Wrozka

Więcej informacji / More information:

- info MIOTY - KLIK

- ZASADY PRZEKAZYWANIA


Opis/ Description:

Budowa ciała:

Bardzo ladny szczeniaczek, opalala się na brąz co ładnie kontrastuje z włosami w kolorze mleka. Urodą przypomina swoją babcię "Alę"

Piesek odznacza sie długą szyją, zwartą budową ciała, przyjemnym wyrazem mordki, w wieku 5 tygodni sam ustawia się w postawie wystawowej.

Piesek ma już stojące uszki.

Obydwa jądra w mosznie.

Charakter:

Bardzo towarzyski i przymilny, uwielbia towarzystwo człowieka, bardzo aktywny, wiecznie uśmiechnięty i domagający się uwagi. :) Bardzo często towarzyszy mi w czynnościach domowych.

Tego pieska polecamy rodzinie z dziećmi lub osobom lubiącym aktywnie spędzać czas. Piesek nadaje się również do psich sportów.

 


pochodzenie imienia:

Irtysz (ros. Иртыш) – rzeka w azjatyckiej części Rosji (2010 km), w północno-wschodnim Kazachstanie (1835 km) i w zachodnich Chinach (525 km). Lewy dopływ Obu. Długość - 4248 km, powierzchnia zlewni - 1643 tys. km², średni przepływ u ujścia – 2260 m³/s.

Wypływa jako Czarny Irtysz z lodowców na południowo-zachodnich zboczach Ałtaju Mongolskiego w Chinach, niedaleko granicy z Mongolią. Płynie na zachód i przecina granicę chińsko-kazachską. Przepływa przez jezioro Zajsan, następnie przełamuje się przez południowo-zachodni skraj Ałtaju i wypływa na Nizinę Zachodniosyberyjską nabierając charakteru rzeki nizinnej (liczne odnogi, wyspy, starorzecza). Uchodzi do Obu w pobliżu miasta Chanty-Mansyjsk w Rosji.

Jest to najdłuższy dopływ na świecie.

Irtysz pokryty jest lodami przez 5-6 miesięcy w roku. Żeglowny jest na odcinku około 3600 km od kwietnia do listopada W górnym biegu są czynne 2 elektrownie wodne: Ust'-Kamienogorska i Buchtarmińska.W dalszym biegu elektrownia wodna Szulbińska. Do największych miast leżących nad Irtyszem należą m.in.: Öskemen, Semej, Pawłodar (w Kazachstanie), Omsk, Tara, Tobolsk, Chanty-Mansyjsk (w Rosji).