Get Adobe Flash player

ZASADY PRZEKAZYWANIA

 

PIES DO DOMU CZY NA WYSTAWY

 

Każde szczenię i pies dorosły jest inny. Psy tak jak ludzie czasami wyróżniają się wspaniałą urodą czasami są mniej urodziwe, mają różne temperamenty czasami różnego rodzaju niedociągnięcia wymienione we wzorcu rasy, czasami wady które zupełnie nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a dyskwalifikują psa ze świadomej hodowli.

Jeżeli już zdecydowałeś się na daną rasę z całą pewnością powinieneś zgromadzić na jej temat możliwie dużo informacji.

Następnie wybierz Hodowlę, porozmawiaj z Hodowcą, powiedz na czym Ci zależy.

Osoby które po raz pierwszy decydują się na przysposobienie psa bardzo często nie są w stanie wychwycić subtelnych różnic w anatomii psa dlatego też zwykle kierują się ceną, którą muszą zapłacić i oczywiście bardzo często zostają oszukani.

Każdy świadomy Hodowca szczenię wysoko rokujące wystawowo wyceni wyżej niż tak zwanego "PET-a", ale nie każdy Hodowca (szczególnie początkujący - hodowla bez stażu hodowlano-wystawowego) jest w stanie ocenić klasę psa i wtedy sprzedaje szczenięta w jednakowej bardzo często zaniżonej cenie (żeby tylko sprzedać) wmawiając potencjalnym kupcom że każde szczenię jest wystawowe, a tak na prawdę rzadko się zdarza żeby wszystkie szczenięta w miocie wysoko rokowały wystawowo.

Dlatego też wybór Hodowli jest bardzo ważną rzeczą.

Nawet w tych najlepszy Hodowlach i po najlepszych psa z ogromnymi osiągnięciami wystawowymi rodzą się szczenięta, które nie są wystawowe i jeżeli szukasz przyjaciela możesz otrzymać go nawet nieodpłatnie. Natomiast będziesz miał od razu świadomość wad psa (u nas wpisywane w Umowę) oraz zawsze będziesz mógł liczyć na pomoc Hodowcy.  

!! Pamiętaj nie ma psów rasowych bez rodowodu.!!

Wszystkie psy które nie mają rodowodu w genach mają psy wielorasowe i mimo, że same wyglądają na psa danej rasy po rozmnożeniu mogą dać dzieci, które zupełnie nie będą przypominały rodziców. Dlatego bądź ŚWIADOMY !!! i jeżeli chcesz psa rasowego nie kupuj psa bez dokumentacji hodowlanej, jeżeli nie chcesz psa określonej rasy adoptuj psa ze schroniska - one czekają na Twoje oddanie i miłość.       

W naszej hodowli staramy się pomagać nowym Opiekunom i pierwszą rzeczą którą proponujemy i o którą pytamy to jest to czy chcesz by Twój pies był psem wystawowym czy wyłącznie domowym kochanym pupilem kolankowym.

Dla ułatwienia wyboru i podjęcia decyzji naszym szczeniętom nadajemy klasy czyli określamy ich wartość kynologiczną, a tym samym i cenę przekazania: im wyższa klasa kynologiczna tym bardziej wartościowe szczenię.

Klasy = wartość kynologiczna:

 

WYBITNIE WYSTAWOWY / perfekt for show - szczenię / pies dorosły doskonale rokujący na wystawy i do hodowli, starsze psy zwykle mają już potwierdzenie swojej klasy w osiągnięciach wystawowych.

Szczenię z opisem wybitnie wystawowy otrzymuje:

 

GWARANCJA WYSTAWOWA

 

Opiekun - Właściciel takiego psa zobowiązuje się do:

- pełnego zaangażowania w pielęgnację psa, 

- zdobycia umiejętności i doskonałej prezentacji psa na wystawach,

- ogólnego, bardzo dobrego prowadzenia psa pod względem fizycznym i psychicznym,

- uczestniczenia w wystawach, czasami ilość wystaw zapisywana jest w umowie,

- inne wg ustalenia

Hodowca ma prawo ingerencji w pielęgnację i wychowanie psa oraz umiejętności wystawowe Opiekuna, a Opiekun będzie przyjmował uwagi i stosował się do nich bez zastrzeżeń.

Te szczenięta otrzymały GWARANCJĘ WYSTAWOWĄ: Patrz: GWIAZDY Z NASZEJ HODOWLI / STARS from kenneloraz psy które wybraliśmy i które zostały w naszej hodowli:

NASZE PSY / Our dogs - PSY

NASZE PSY / Our dogs - SUCZKI

 

Świadczymy również usługi związane z pielegnacją, przygotowaniem psa do wystawy oraz jego wystawianie:

Patrz:GROOMING AND HANDLING

 

WYSTAWOWO - KOLANKOWY / for dog show or only home - szczenię / pies dorosły, który wysoko rokuje wystawowo pod względem fizycznym: prawidłowa budowa ciała, okrywa włosowa: gatunek włosa i jego utrzymanie ale np. :

- szczenię jest doskonałe anatomiczne i psychicznie ale z różnych przyczyn nie jest przeznaczone do wystaw i hodowli (np.: miotowy brat został przekazany wystawcy-hodowcy i to on zostanie psem reproduktorem na dany kraj),

- charakter szczenięcia wymaga dopracowania przez Opiekuna,

- szczenię posiada lekkie odstępstwa od wzorca typu np: jest zbyt mały lub zbyt duży w zależności od stopnia,

- szczenię jest doskonałe anatomicznie i nie posiada wad genetycznych ale nie ma w sobie psychicznych cech psa wystawowego np odznacza się wrodzoną lękliwością lub nadmierną pobudliwością (bardzo często do wypracowania przez Opiekuna),

 

- lub inne

Szczenię z przyznaną klasą wystawowo-kolankowy może ale nie musi być wystawiane na wystawach, warunek ten zapisywany jest w Umowie przekazania.

Przysposabiając psa z ta klasą - na początku zapłacisz mniej ale w przyszłości masz możliwość, że po podpisaniu odpowiedniego aneksu do Umowy oraz wpłacie dodatkowej ceny przekazania masz możliwość wystawiania psa, uzyskania uprawnień hodowlanych i założenia hodowli. (opcja dobra dla osób nie zdecydowanych lub które pełną odpłatność za psa chcą rozłożyć w czasie). 

Na szczenię wystawowo - kolankowe hodowca nie udziela gwarancji wystawowej.

Na szczenię wystawowo - kolankowe hodowca może udzielić gwarancji wystawowej na oddzielnych warunkach, zapisanych w umowie.

 

KOLANKOWY / only home "PET" - szczenię / pies dorosły, który nie rokuje wystawowo ponieważ posiada wady wymienione we wzorcu rasy: wada zgryzu lub braki w uzębieniu (w zależności od rasy), nie prawidłowa okrywa włosowa, dysproporcje budowy ciała, wnętrostwo, braki w pigmentacji skóry, oczu, jest zbyt mały lub zbyt duży w zależności od stopnia, lub inne.

Szczenię z przyznaną klasą kolankowy "PET" nie może być wystawiane na wystawach i nie może być użyte do dalszej reprodukcji, warunek ten zapisywany jest w Umowie przekazania.

Cena przekazania szczeniaczka "PET" uzależniona jest od stopnia stwierdzonych nieprawidłowości, zwykle jest to około 1/2 przeciętnej wartości szczenięcia kolankowo-wystawowego. Niektóre szczenięta z przyznaną klasą "PET"  przekazywane są nieodpłatnie.

Cena przekazania szczeniąt miniaturowych, które nie posiadają wad anatomicznych, a określone są jedynie jako kolankowe ze względu na swoją wagę i wzrost może znacznie odbiegać od cen przekazania szczeniąt opisanych wyżej.


- szczenię z opisem Niedostępne/ Unavailable nie podlega sprzedaży do czasu zmiany opisu,

- szczenię z opisem Zarezerwowany / Reserved jest niedostępne, wpłacona jest już zaliczka i szczenię oczekuje na odbiór przez Opiekuna,

- szczenięta przekazywane są wyłącznie po zaakceptowaniu warunków Umowy przekazania.

Umowa przygotowana jest w języku polskim oraz angielskim, na życzenie wzór Umowy wysyłany jest e-mailem, Umowa podpisywana jest  przy przekazaniu szczenięcia.

- każde szczenię opisane jako Dostępne/ Available otrzymuje indywidualną cenę przekazania.

Cena przekazania uzależniona jest od rasy szczenięcia / psa dorosłego, jego klasy (jak wyżej), osiągnięć oraz klasy rodziców, a także osiągnięć wystawowych samego psa w przypadku starszych psów.

- ceny przekazania szczeniąt nie podlegają negocjacjom, a osoby próbujące narzucać nam swoje zdanie nie będą brane pod uwagę przy ewentualnym przekazaniu naszych psów.

 

Każde szczenię / psa dorosłego który umieszczony jest w dziale :

SZCZENIĘTA i MŁODZIEŻ / Puppies and young available

oraz

DOROSŁE / adult 

 

z opisem Dostępne/ Available można zarezerwować.

Patrz: WARUNKI REZERWACJI