Get Adobe Flash player

ZASADY PRZEKAZYWANIA

 

 

ZASADY PRZEKAZYWANIA SZCZENIAT I PSÓW DOROSŁYCH Z HODOWLI

 

Każde wydawane z Nesjany szczenię może opuścić nas minimum po ukończeniu 8-go tygodnia życia.

Każde szczenię i pies dorosły ma określoną klasę jakości jaką sobą reprezentuje tj wartość kynologiczną:

Patrz : PIES DO DOMU CZY NA WYSTAWY

 

(Klasa jakości wpisywana jest w zakładkę danego szczenięcia najwcześniej po ukończeniu 5-go tygodnia życia, w trakcie rozwoju szczenięcia / psa dorosłego może się zmienić)

Każde szczenię i pies dorosły jest traktowany przez nas bardzo indywidualnie.

Nesjana nie sprzedaje psów ponieważ nie jest to "towar handlowy" i żadne zwierzę nie jest rzeczą, a więc człowiek nie może zostać jego wyłącznym "właścicielem".

Każdemu zwierzęciu które przejmujesz do domu jesteś zoobowiązany zapewnić odpowiednią, odpowiedzialną opiekę do końca jego życia.

W naszej hodowli szczenięta są odpłatnie przekazywane do nowych domów i ich nowych Opiekunów, dlatego też w naszej Umowie przekazania szczenięcia / psa dorosłego funkcjonuje Hodowca i Opiekun (a nie hodowca i Właściciel). Jest to dla nas bardzo ważne i wiąże się to z tym, że dosyć rygorystycznie wybieramy domy dla szczeniąt, staramy się doradzać i dobierać pieska do danej osoby / rodziny np. starszej samotnej osobie zasugerujemy psa średniej wielkości o stonowanym charakterze. Do rodziny w której są dzieci - psa aktywnego, bardzo towarzyskiego, wesołego itp.

Z uwagi na dobro zwierząt zawsze prosimy o wstępne przedstawienie warunków jakie nowy Opiekun może zapewnić psu.

Wszystkie wydawane szczenięta i psy dorosłe są rodowodowe (posiadają pełną dokumentację hodowlaną) i nie ma możliwości przysposobienia psa nie posiadającego dokumentacji hodowlanej (co możesz znaleźć w podrzędnych hodowlach), które liczą wyłącznie na potencjalny zysk i posiadają szczenięta tak zwane: "papierowe" i "bezpapierowe"

Kojarzenia naszych psów dobierane są bardzo starannie i dlatego też możemy poszczycić się wspaniałymi szczeniętami, które w klasach szczeniąt, a później jako młodzież i psy dorosłe bardzo godnie reprezentują nas na wystawach zarówno w kraju jak i na świecie.

Patrz: GWIAZDY Z NASZEJ HODOWLI / STARS from kennel

 

Bardzo zależy nam żeby osobom z aspiracjami wystawowo-hodowlanymi przekazywać szczenięta / psy dorosłe wyłącznie takie, które będą podbudową hodowli oraz ogromną dumną na wystawach zarówno w kraju jak i na świecie.

 

 

TAISHA Nesjana - "Tosia" - w wieku 8 tygodni

 

 

 

W związku z wyżej wymienionymi założeniami określamy klasy psów czyli ich wartość kynologiczną:

Patrz: PIES DO DOMU CZY NA WYSTAWY